Liga damska – XI tura 01.04.2012

Witamy Szanowne Panie.  Poniżej prezentujemy zestawienie grup ligowych na niedzielę 01.04.2012 :

GODZINA 20.00:

Grupa 1 :

 1. Jagoda Zarówny
 2. Katarzyna Woziwodzka
 3. Olga Wysłocka
 4. Anna Widuch
 5. Zuzanna Śliwowska
 6. Paulina Szczepańska

Grupa 2:

 1. Karolina Krawczyk
 2. Aleksandra Moser
 3. Renata Maślak
 4. Barbara Krypczyk
 5. Małgorzata Szal
 6. Aneta Ochman

Liga damska – X tura 25.03.2012 – wyniki

Dziesiąta  tura rozgrywek Ligi Damskiej za nami. Kolejne rozgrywki w niedzielę 1 kwietnia 2012, zapraszamy serdecznie i prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres liga_damska@squash.wroclaw.pl do piątku 30 marca 2012 do godziny 24.00. Zestawienie grup ligowych dostępne będzie w sobotę 31 marca 2012. Poniżej prezentujemy tabele z wynikami rozgrywek X tury.

wyniki X tura- 25.03.2012


Liga damska – X tura 25.03.2012

Witamy Szanowne Panie.  Poniżej prezentujemy zestawienie grup ligowych na niedzielę 25.03.2012 :

GODZINA 20.00:

Grupa 1

 1. Jagoda Zarówny
 2. Anna Widuch
 3. Zuzanna Śliwowska
 4. Edyta Abramska
 5. Aneta Ochman
 6. Barbara Krypczyk

Grupa 2

 1. Marta Cylkowska
 2. Olga Wysłocka
 3. Anna Knap
 4. Paulina Szczepańska
 5. Klaudia Orda
 6. Renata Maślak
 7. Anna Banaś

Relacja z Rozwojowego Weekendu Squasha vol.2

Upłynęło kilka dni od weekendu, nasi goście już w niedzielę wrócili na łono swojej wyspiarskiej ojczyzny więc najwyższy czas napisać kilka słów podsumowania.

Rozwojowe Weekendy Squasha powoli stają się nową świecką tradycją w naszym klubie. Tym razem rozpoczęliśmy wcześniej niż rok temu. Hadrian i Richard tuż po południu wylądowali na wrocławskim lotnisku, a po 15.00 dotarli do klubu. Po szybkiej kawie i ciastku rozpoczęli właściwe zajęcia. Na pierwszy ogień poszedł Damian Hanaj, który został zwycięzcą naszego konkursu fejsbukowego. Nagrodą była indywidualna lekcja z Hadrianem.

Przypomnijmy – Damian wziął udział w konkursie, którego celem było wyłonienie kolejne marki squashowej, która ma zaistnieć w naszym sklepie klubowym. Decyzją wszystkich biorących udział zdecydowanym zwycięzcą głosowania stała się marka Prince, która od minionego weekendu jest dostępna w naszym klubie. Ponad to nasz klub stał się centrum testowym marki Prince na terenie Wrocławia.

Kilka minut po 17.00 rozpoczęliśmy pierwsze z dwóch zaplanowanych szkoleń. W tym roku udało się odwrócić zeszłoroczny trend i w szkoleniach wzięli udział lokalni gracze z Wrocławia i Opola. Zdobyta wiedza zasili więc naszych graczy klubowych. Szkolenie rozpoczęło się tak samo jak powinien zaczynać się każdy trening czyli rozgrzewką. Hadrian kolejny raz podkreślił jak ważnym elementem treningu squasha jest prawidłowa rozgrzewka, a w szczególności jej dwa elementy – wykroki oraz balans. Przy okazji uczestnicy mogli się dowiedzieć, że nie kto inny tylko pewien podziwiany młody Egipcjanin ma z tymi elementami bardzo poważne problemy. Głównie w tym Hadrian upatruje powody, dla których nie będzie on tak kompletnym graczem jak np. Peter Nicol (o ile nie skupi się na tym w treningu i nie nadrobi braków).

Dalsza część szkolenia była równie ciekawa jak początek. Schematy treningowe, zadania z piłką w kilku progresywnych wersjach, nagrywanie wideo w szybkości 600kl/sek oraz ich analiza, pytania i odpowiedzi. Sądząc po reakcjach uczestników oraz ich wypowiedziach trening z Hadrianem i Richardem kolejny raz nie zawiódł. Na zakończenie każdy z uczestników szkolenia miał okazję zagrać powitalnego seta z jednym z prowadzących. Niespodzianek nie było. Wynik rywalizacji Polska:Anglia – 0 : 11.

Zwieńczeniem wieczoru oraz de facto początkiem drugiego dnia weekendu okazało się wyjście do miasta. Kierunek – wrocławski Rynek. Po bardzo spokojnym początku przy kilku piwach nic nie zapowiadało dalszego ciągu. Tuż po północy nasi goście dostali tajemniczego sms’a z informacją, że na sąsiedniej ulicy znajduje się „najs klab”. Po wejściu do lokalu  okazało się, że każdy ma swoją mroczną naturę:) Richard, DJ amator oraz Hadrian, fan każdego typu muzyki lekko oszaleli jak zobaczyli DJ’a uwijającego się za setem składającym się z 4 deck’ów i miliona dziwnych guzików. Efekt był taki, że dotarli do hotelu o 7 rano po drodze zaliczając bliżej nieokreśloną ilość drinków z naszą tradycyjną białą oraz napojem dodającym skrzyyyydeł. Wiem, też brałem w tym udział 🙂 Jak się później miało okazać, nie pozostało to bez wpływu na wydarzenia dnia następnego.

Sobotę zaczęliśmy od rozegrania turnieju B+. Na udział w nim zdecydował się Richard King, który podobnie jak rok temu jego kolega Ben postanowił skrzyżować rakiety z naszymi graczami. Ryśka udało się wydobyć z pokoju hotelowego tuż przed 11.00 więc nie oddał pierwszego meczu walkowerem. Cała pierwsza i druga runda przebiegła zgodnie z przewidywaniami i wygrywali mecze zawodnicy wyżej rozstawieni. Runda trzecia przebiegła również pod znakiem przewagi faworytów lecz wyjątkowo zacięty opór stawił Richardowi Jarek Terlecki, który urwał mu aż dwa sety.

Półfinały odbyły się bez większych niespodzianek. Marek Wojnarski wygrał z Marcinem Grabowskim (3:0), a Richard King z Michałem Świąderem (również 3:0). W porównaniu do meczu z Jarkiem gra Michała okazała się zdecydowanie mniej skuteczna. Mniejsze tempo i brak zagrań kończących to było akurat dokładnie to, czego oczekiwał nasz gość. Mecz o 3 miejsce wygrał wspomniany wyżej Michał Świąder i dzięki temu stanął na najniższym stopniu podium. W finale spotkali się Markek Wojnarski z Richardem Kingiem. Obaj Panowie grali mocno i szybko ale wobec trudów poprzedniej nocy Marek miał łatwiejsze zadanie i z nadarzającej się okazji skorzystał. Nasz gość jedynie w jednym secie zaprezentował jak wyglądałby wynik całego meczu w normalnej sytuacji. Wynik meczu to 3:1 dla Marka. To kolejny dowód na to, że reklama kłamie, a czerwony byk nie zawsze dodaje skrzyyyydeł. Może je również podcinać 🙂

Poza nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez naszych sponsorów szczególne podziękowania chcielibyśmy przekazać firmie DentalMed z Wrocławia, która przekazała do rozlosowania pośród uczestników turnieju bon na usługę profesjonalnego wybielania zębów o wartości 1000zł. Szczęśliwcem okazał się Piotrek Witek. Gratulujemy!! Dziękujemy również firmie ToGoSushi, dzięki której wszyscy uczestnicy, którzy zostali po wręczeniu nagród mogli skosztować pysznego sushi.

Po krótkiej przerwie i posiłku po zakończeniu turnieju rozpoczęliśmy drugie z zaplanowanych szkoleń. Niektóre elementy były wspólne dla obu treningów. Nowością i niezapowiedzianą przyjemnością była możliwość spędzenia przez każdego z uczestników około 30 minut sam na sam z Hadrianem. Była to świetna okazja do wysłuchania uwag na temat własnej techniki gry oraz tego, co można w niej poprawić. I były to uwagi wyjątkowe bo skierowane do każdego uczestnika szkolenia z osobna.

Kolejny wieczór upłynął nam w doborowym towarzystwie pod znakiem lanego pszenicznego. Było dużo ciekawych opowieści, szczególnie ciekawie słuchało się informacji, do jakich nie mamy dostępu. Jakie zwyczaje turniejowe mają zawodnicy, których zwykle oglądamy w telewizji, z czym mają problemy, jaka była ich droga do PSA TOP 10, itd… Czyli plotki, piwo, plotki, piwo 🙂

Przytoczę tylko jedną: jak to się stało, że Nick Matthew został numerem 1? Otóż wspólnie z psychologiem sportowym i trenerem usiedli aby przeanalizować grę Nicka. Okazało się, że we wszystkim jest niesłychanie dobrym i kompletnym zawodnikiem lecz w niczym nie jest niesamowity, oszałamiający. Tak jak np. Ramy jest niesamowity w swoich umiejętnościach rakietowych. Ustalili więc, że Nick musi wybrać element gry, który lubi najbardziej i stać się w nim właśnie niesamowity. Jak postanowili tak też zrobili. Efekty tego wszyscy znamy…

Niestety sobotni wieczór musiał zakończyć się grzeczniej niż poprzedni gdyż nasi goście już o godzinie 6.00 musieli być na pokładzie samolotu, co na szczęście się udało.

Kolejny raz wypada gorąco podziękować za przyjazd do Wrocławia, za pomoc w rozwijaniu naszych umiejętności oraz za energię i zaangażowanie w to, aby każdemu, bez względu na prezentowany poziom gry pomóc w najlepszy z możliwych sposobów. Doceniając atmosferę weekendu Hadrian zaproponował, że na początku kolejnego sezonu przyjedzie kolejny raz odwiedzić Wrocław. Chciałby również zaprosić kilka osób do siebie, do Brystolu. Już wkrótce podamy szczegóły obu tych wydarzeń!

Pozdrawiam

A.C.

p.s. materiały wideo, zdjęcia oraz dokumenty przekazane przez Hadriana opublikuję w osobnym wpisie.

Międzyuczelniana Liga Squash'a – czyli studenci grają

Zapraszamy serdecznie studentów wrocławskich uczelni wyższych do wzięcia udziału w cyklicznych rozgrywkach Międzyuczelnianej Ligi Squash’a we Wrocław Squash Club.

SPOTKANIE INAUGURACYJNE ORAZ PIERWSZE ROZGRYWKI – BEZ ŻADNYCH OPŁAT      ( w tym również opieka i porady wykwalifikowanego i certyfikowanego trenera )

Kiedy gramy :

zgodnie z zapisami większości uczestników (  poniedziałek – piątek 7.00 – 16.00 ) – dokładne daty i godziny rozgrywek zostaną ustalone po zamknięciu zapisów, rozgrywki grupowe odbywać się będą dwa razy w miesiącu

Dlaczego gramy :

ponieważ chcemy być wysportowani, mieć kondycję, dobrze się bawić oraz zdobywać nagrody zarówno indywidualne jak i dla swojej uczelni

Organizacja rozgrywek :

zawodnicy zostaną podzieleni na sześcioosobowe grupy, w których rozegrają mecze „każdy z każdym”, podsumowanie wyników pozwoli na wyłonienie zawodników którzy awansują lub spadną z grupy, oraz podział punktów indywidualnych jak i uczelnianych. Rozgrywki kończymy w czerwcu rozdaniem nagród dla zwycięzców.

Zapisy :

zapisy na spotkanie inauguracyjne w czasie którego odbędą się pierwsze rozgrywki prosimy przesyłać do dnia 10 kwietnia do godziny 24.00 na adres mls@squash.wroclaw.pl wraz z podaniem imienia, nazwiska oraz uczelni.

Liga Damska – IX tura 04.03.2012 – wyniki

Dziewiąta tura rozgrywek Ligi Damskiej za nami. Kolejne rozgrywki w niedzielę 25 marca 2012, zapraszamy serdecznie i prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres liga_damska@squash.wroclaw.pl do piątku 23 marca 2012 do godziny 24.00. Zestawienie grup ligowych dostępne będzie w sobotę 24 marca 2012. Poniżej prezentujemy tabele z wynikami rozgrywek VIII tury.

wyniki IX tura, 4.03.2012

Ostatni dzwonek… na lekcje

Nadarza się kolejna okazja aby nauczyć się wiele nowego o NAJBARDZIEJ PRZYDATNYCH SCHEMATACH TRENINGOWYCH (JEDNO I WIELOOSOBOWYCH) oraz SKRÓTACH I ZMIANIE TEMPA GRY. Szkolenie poprowadzą wspólnie obaj nasi goście z Elite Squash Academy czyli Hadrian Stiff i Richard King.

Niezależnie od okazji wzięcia udziału w szkoleniu można również wykupić lekcję indywidualną z jednym z naszych gości.
Niestety lista zgłoszeń na lekcje z Hadrianem jest już zamknięta. Obecnie pozostała jedynie możliwość wykupienia lekcji z Richardem (150zł/60min). Dostępne są jeszcze godziny w piątek jak i sobotę.

Szczególnie zachęcamy lokalnych graczy do udziału w atrakcjach nadchodzącego weekendu. Jak do tej pory większość zgłoszeń napłynęło od graczy spoza naszego województwa.

Liga Damska- IX tura 04.03.2012

Witamy Szanowne Panie! Poniżej prezentujemy zestawienie grup ligowych na niedzielę 04.03.2012.

GODZINA 18.00:

Grupa 3

 1. Magda Kędziora
 2. Marta Moroń
 3. Marta Cylkowska
 4. Patrycja Moczulska
 5. Izabela Rymanowska

GODZINA 20.00:

Grupa 1

 1. Jagoda Zarówny
 2. Zuza Śliwowska
 3. Edyta Abramska
 4. Aleksandra Moser
 5. Barbara Krypczyk

Grupa 2

 1. Karolina Krawczyk
 2. Małgorzata Szal
 3. Anna Knap
 4. Aneta Ochman
 5. Natalia Kulesza
 6. Renata Maślak