Liga damska – V tura 21.04.2013 – wyniki

Piąta tura rozgrywek części wiosenno-letniej Ligi Damskiej w sezonie 2013 za nami. Kolejne rozgrywki w niedzielę 12 maja 2013r., zapraszamy serdecznie i prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres liga_damska@squash.wroclaw.pl do piątku 10 maja 2013r.  do godziny 24.00. Zestawienie grup ligowych dostępne będzie w sobotę 11 maja 2013r.. Poniżej prezentujemy tabele z wynikami rozgrywek V tury.

WYNIKI – V KOLEJKA 21.04.2013

Relacja i wyniki z Turnieju Klubowego kat. B+ by Jabra 13.04.2013

Do historii przeszedł już trzeci turniej rozgrywany w naszym klubie pod patronatem firmy Jabra. Jak się okazało, nie licząc turniejów najwyższej kategorii A, do udziału w sobotnim turnieju zgłosiło się najwięcej zawodników w historii rozgrywek naszego klubu. W kategorii open wzięło udział 36 zawodników, w tym 3 kobiety. Rozegraliśmy również dwie kategorie juniorskie- u11 oraz u15.

Pierwszy raz w naszym klubie pojawili się zawodnicy z Bolesławca. Silna ekipa przyjechała do nas również z Opola- 3 zawodników i jedna zawodniczka oraz trójka juniorów.

Turniej rozpoczął się od rozegrania 6- osobowych eliminacji. Pierwsza runda należała do faworytów. Jedyny pięciosetowy pojedynek rozegrał Łukasz Pikuła z Opola z Rafałem Kwiecińskim z Bolesławca. Po długiej walce ostatecznie zwyciężył Opolanin. Zdaje się, że zawodnicy z Opola gustują w długich pojedynkach gdyż w 2 rundzie znów odnotowaliśmy tylko jeden pojedynek pięciosetowy w którym Marek Uszpulewicz (Opole) pokonał 3:2 Andrzeja Kisilewicza (Wrocław). Ćwierćfinały bez większej historii, wszystkie rozegrane w 3 setach, oprócz meczu Ciempka- Elsner (znów Opole!) wygranego przez Ciempkę 3:2 (-6,4,9,-7,5). W pierwszym półfinale Michał Świąder wygrał z Szymonem Szczęsnym 3:1 (-9,8,10,8), drugi natomiast to zwycięstwo 3:0 Grabowskiego z Ciempką (8,3,10).

Finał turnieju od wygranego seta rozpoczął Michał Świąder. W dalszej części pojedynku to jednak Marcin Grabowski miał więcej energii i ostatecznie w 5 setach odniósł zwycięstwo. Trzecie miejsce dla Adama Ciempki, który w niemalże kultowym już meczu z Szymonem Szczęsnym wygrał 3:0.

W turnieju juniorskim u11 wzięło udział czterech zawodników. Podium w całości dla Opolan. Mecz o pierwsze miejsce był zaciętą, bratobójczą walką pomiędzy Szymonem Mołodeckim a Stasiem Radlakiem. Więcej zimnej krwi w końcówce zachował Szymon po czym wygrał 3:2 (7,-3,-5,4,2). Trzecie miejsce dla Rafała Gołygi, na czwartym uplasował się junior z Wrocławia- Tomek Tomkowicz.

Kategoria u15 rozgrywana była w formie 8-osobowej drabinki. Ze starszymi kolegami postanowili bowiem powalczyć również juniorzy z u11. Zwycięzcą okazał się Olek Pietrzak z Wrocławia. Tuż za nim trójka z Opola: Staś Radlak, Szymon Mołodecki i Rafał Gołyga. Piąte i szóste miejsce kolejno dla Cypriana Jarosza i Tomka Tomkowicza.

Mamy nadzieję na tak dużą frekwencję zawodników dużych i małych w następnych turniejach! Czekamy również na Panie, może następnym razem uda się rozegrać również turniej damski.